וידאו חדש, חדיש ומחודש של "חץ מתוך הלב"

וידאו חדש, חדיש ומחודש של "חץ מתוך הלב", אחד משני השירים שנוספו למהדורת הוויניל של האלבום "הופעה חיה בהארד קפה". אפשר להאזין לאלבום בספוטיפיי וגם דרך אפל מיוזיק).

חדש, כי ערכתי אותו היום, מתוך חומרים שמצאתי בארכיון שלי. חדיש, כי השתמשתי בטכנולוגיית AI כדי לשפר את איכות התמונה ומחודש, כי זה מה שהוא!

מאיר גולדברג כתב את המילים ומנגנים איתי כאן רן עפרון, ערן פורת וצוף פילוסוף כמובן. 

אני מזכיר לכם את סדרת ההופעות בסופש הראשון של ינואר. נשארו כרטיסים בודדים להופעות של חמישי ושישי בערב: https://bit.ly/Izhar30

שיתוף: facebooktwittergoogle plus

כך הולך הרוח – שיר הנושא של האלבום החדש

אני שמח לשחרר היום את שיר הנושא מתוך האלבום החדש שלי שייצא ממש עוד מעט, "כך הולך הרוח".

יהלי סובול ואני כתבנו את "כך הולך הרוח" לפני כמעט ארבע שנים, במהלך ״צוק איתן״, במסגרת סדנת כתיבה של שלושה שבועות בה נכתבו מרבית שירי האלבום החדש.

גל כהן הקליט באולפן שלי, טל ברגמן הגיע מאמריקה במיוחד לתופף, רודי ביינסין היא הזמרת האורחת ופיטר רוט שר איתה קולות רקע. משה לוי ואני ניגנו בגיטרות, סינטיסייזרים מודולריים, פסנתר ואורגן והפקנו מוזיקלית.

יהלי סובול מספר על התהליך המיוחד של כתיבת השיר:

"בקיץ 2014, ממש לפני ותוך כדי הימים הקשים של צוק איתן, יזהר ואני החלטנו לעשות ניסוי, אותו האמת אני רוצה לעשות הרבה שנים, להקים לנו מפעל זעיר לכתיבת שירים, שבו ניפגש מדי בוקר, אני בתפקיד התמלילן ויזהר בתפקיד המלחין, ופשוט נשב לעבוד ולכתוב שירים ביחד.

זו היתה חוויה חדשה לגמרי עבורי. השיר הראשון שנכתב, תוך כדי ההתרגשות של ההתחלה והפתיחות הגדולה שבאה עם הצעד הראשון היה 'כך הולך הרוח'. כיוון שלא היה לי שום ניסיון בצורת הכתיבה הזאת הרשיתי לעצמי להתפרע עם טקסט אסוציאטיבי וארוך. הגשתי את המילים לחדר השני של 'המפעל' שבו ישב יזהר עם גיטרה, במחשבה שיכול להיות שהטקסט הזה בכלל לא ניתן להלחנה. אבל יזהר הפתיע אותי, למיטב זכרוני עוד בהמשך אותו יום, עם הלחן המבריק הזה, שתפס בדיוק את מצב הרוח של המילים.

בהרבה משירי אני לא זוכר איך ומתי הם נכתבו, אבל השיר הזה תמיד יהיה בשבילי זיכרון חזק של רגע יצירתי מרגש".

שיתוף: facebooktwittergoogle plus

זה לא הזמן – שיר חדש של יזהר עם דורון טלמון

גם אחרי כל כך הרבה שנים, כל שיר חדש שלי שיוצא לעולם הוא לידה חדשה המלווה בהתרגשות, חשש ותחושה של שחרור.
אז הנה הוא, השיר החדש שלי "זה לא הזמן", שיצרתי יחד עם השותפים הנפלאים שלי דורון טלמון, יהלי סובול ומשה לוי.
דורון (עם ג'יין בורדו) ואני נבצע אותו כמובן באמפי שוני, ב-11.8.

שיר חדש הוא תמיד סיבה לשמחה, אבל הפעם זה מרגש במיוחד, כי השיר נובע מחיבור בין היצירה האלקטרוניקה אליה צללתי בשנה וחצי האחרונות לבין ההלחנה והיצירה ה"קונבציונליות" שלי.
השיר נולד מג'אם עם מערכת הסינטיסייזר המודולרית שלי שבו נולד הגרוּב של השיר ותפקיד הסינטיסייזר הראשי ששזור לאורך השיר. השלב הבא היה תהליך ארוך של צמצום מהקלטה באורך של שעתיים לשיר של 4 דקות וקצת.
את המלודיה יצרתי בג'אם נוסף על ההקלטה המקורית, יחד עם משה לוי. הוא בפסנתר ואני בבס, תוך שאני מלחין בזמן אמיתי מילים של יהלי סובול מתוך המאגר שיצרנו בשנתיים האחרונות של עבודה משותפת.

שיתוף: facebooktwittergoogle plus