כך הולך הרוח – שיר הנושא של האלבום החדש

אני שמח לשחרר היום את שיר הנושא מתוך האלבום החדש שלי שייצא ממש עוד מעט, “כך הולך הרוח“.

יהלי סובול ואני כתבנו את “כך הולך הרוח” לפני כמעט ארבע שנים, במהלך ״צוק איתן״, במסגרת סדנת כתיבה של שלושה שבועות בה נכתבו מרבית שירי האלבום החדש.

גל כהן הקליט באולפן שלי, טל ברגמן הגיע מאמריקה במיוחד לתופף, רודי ביינסין היא הזמרת האורחת ופיטר רוט שר איתה קולות רקע. משה לוי ואני ניגנו בגיטרות, סינטיסייזרים מודולריים, פסנתר ואורגן והפקנו מוזיקלית.

יהלי סובול מספר על התהליך המיוחד של כתיבת השיר:

“בקיץ 2014, ממש לפני ותוך כדי הימים הקשים של צוק איתן, יזהר ואני החלטנו לעשות ניסוי, אותו האמת אני רוצה לעשות הרבה שנים, להקים לנו מפעל זעיר לכתיבת שירים, שבו ניפגש מדי בוקר, אני בתפקיד התמלילן ויזהר בתפקיד המלחין, ופשוט נשב לעבוד ולכתוב שירים ביחד.

זו היתה חוויה חדשה לגמרי עבורי. השיר הראשון שנכתב, תוך כדי ההתרגשות של ההתחלה והפתיחות הגדולה שבאה עם הצעד הראשון היה ‘כך הולך הרוח’. כיוון שלא היה לי שום ניסיון בצורת הכתיבה הזאת הרשיתי לעצמי להתפרע עם טקסט אסוציאטיבי וארוך. הגשתי את המילים לחדר השני של ‘המפעל’ שבו ישב יזהר עם גיטרה, במחשבה שיכול להיות שהטקסט הזה בכלל לא ניתן להלחנה. אבל יזהר הפתיע אותי, למיטב זכרוני עוד בהמשך אותו יום, עם הלחן המבריק הזה, שתפס בדיוק את מצב הרוח של המילים.

בהרבה משירי אני לא זוכר איך ומתי הם נכתבו, אבל השיר הזה תמיד יהיה בשבילי זיכרון חזק של רגע יצירתי מרגש”.

שיתוף: facebooktwittergoogle plusכתבו תגובה


 • ירושלמי רוטשטיין ב-

  יזהר ויהלי היקרים. אני כל כך שמח שנותרו במוזיקה הישראלית-רוקיסטית משהו יוצרים שכמותכם שמביאים את המוזיקה לרמה כזו. השיר הזה גם מזכיר לי את השיר עיר קטנה ששרה יהודי רבים שאותו כתב יהי וכך רואים שיהי סובל שומר על רמת כתיבה טובה לעומת הקיים כיום. אני מקווה שאכן שאר האלבום שומר על אותה רמה.ממתין בקוצר רול ליציאת האלבום. מקווה שיימכר גם בדיסק ולא רק בהורדות. בהצלחה בהערכה ובהערצה. ירושלמי רוטשטיין.


 • בועז ב-

  אני לא מוזיקאי, לא מלחין ולא משורר אבל לטעמי זהו לחן מקסים למילים מרגשות מאד. מנגינה מדהימה באיכות שלה. פשוט קלעתם בול. כל הכבוד.


  • יוסי משה ב-

   אכן כל מילה בול


 • יוסי משה ב-

  שיר ניפלא קצת עצוב אך מרנין לב


 • יעקב ב-

  אני מחכה לראות ניתוח מעמיק של המילים. לחן קבום ומילים מרתקות.