מהרגע בו נכנסה המוזיקה לחיי בגיל צעיר, הגיעה גם התשוקה להעמיק, לחקור, לצלול מתחת לפני השטח ולנסות לגלות את הדרך ליצור ולהפיק מוזיקה בשליטה מלאה.

בפעם הראשונה זה קרה בשנות השמונים. תחושת השלמות והעונג הגיעה כשחיברתי אחד לשני את מכונת התופים, את מכשיר הבס TB-303, את הסינטי והסיקוונסר, והתווים שתיכנתתי התחילו לזרום מהם כצלילים.

מאז חלפו הרבה שנים של עשייה מוזיקלית מקצועית, תקופות של גאות ושפל יצירתיים וטכנולוגיות חדשות ששינו ללא הכר את הדרך בה אני יוצר ומפיק מוזיקה.

בשנים האחרונות, בעקבות תקופה של יובש יצירתי במהלך עשיית אלבום חדש, גיליתי מחדש את הכלים האלקטרוניים ובפרט את הסינטיסייזר המודולרי. המודולר פתח בפני דרך חדשה ומפתיעה ליצירה. כשאני מחבר את המודולים אחד לשני, דברים מפתיעים אותי, נוצרים רגעים מוזיקליים שאולי לא הייתי מגיע אליהם בעצמי, אבל אני בוחר בהם ומפתח אותם עם הטעם שלי.

יום אחד, תוך כדי עבודה חשבתי לעצמי: "היי, אני רוצה להגיע לצליל מסויים ואין לי כלי לזה. אני לא יודע אם יש כזה, ואם כן, הוא בטח עולה המון כסף. אז אולי אני צריך להתחיל לבנות אותו בעצמי, וזה אומר שאני צריך להתחיל ללמוד חשמל". לא היה לי מושג באלקטרוניקה, לא הבדלתי בין נגד לקבל. אז בעזרת המורים הכי טובים ביוטיוב, בתוספת של ספרים מנייר אמיתי ובשיטוט אין סופי בפורומים ברשת, התחלתי ללמוד.

למרבה הפליאה, גיליתי שאפשר ללמוד משהו שלא האמנת שתוכל לעשות, כמו שפה חדשה. גיליתי גם שכל למידה חדשה מביאה איתה את הרצון להעביר את זה הלאה, לשתף אחרים, לשוחח איתם ולעזור.

הצעד הראשון היתה פתיחת העמוד בפייסבוק, Sound & Vision, בו אני משתף אתכם בסרטונים שאני יוצר ובפוסטים שאני כותב על כל מה קשור למוזיקה וטכנולוגיה, הפקה מוסיקלית, סינטיסייזרים ומה שמסביבם ובעיקר על המוטיבציה ליצור ועל איך לנסות ולהתגבר על המכשולים שבדרך.

הצעד השני היה פתיחת האולפן שלי לכיתות אמן בהפקה מוזיקלית, בהן אני מספר על דרך העבודה והיצירה שלי לאורך השנים, מדגים ומשמיע ערוצים נדירים ויוצר דיאלוג עם מוזיקאים שבאים להרחיב את הידע שלהם.

לאחר הפסקה ארוכה לצורך העבודה על האלבום "כך הולך הרוח", הופעות רבות והמשך עיסוק באלקטרוניקה, ובעקבות פניות רבות ממוזיקאים, טכנאים ומפיקים, תחזור הסדנה שלי בחודש ספטמבר 2019, במתכונת חדשה.

 

Izhar Ashdot – Sound & Vision – עמוד הפייסבוק

ערוץ היוטיוב של Sound & Vision